Internet to istny wrzosowisko dla wszystkich szukających zatrudnienia. Przekopywanie stron z ofertami pracy może być jednocześnie skuteczne i absorbujące. Z pomocą może przyjść parę podstawowych wytycznych, które usprawnią twoje poszukiwania.

Jak znaleźć pracę w internecie?

Jeżeli szukasz pracy, także w internecie, masz parę opcji, które powinieneś wziąć pod uwagę. Po pierwsze, możliwości wyszukiwania, które oferują najbardziej popularne portale pracy, takie jak PortalPracy.pl, e-Praca.pl, czy też OLX, Indeed czy LinkedIn – serwisy, które stanowią kopalnię ofert pracy. Im lepiej określisz swoje preferencje, tym większa będzie skuteczność działań. Przemierzając tradycyjne portale warto pamiętać o kilku sprawach:

  • śledź aktualizacje ofert pracy,
  • filtruj listę ofert zgodnie z zamierzonym kryterium,
  • dopasuj aplikacje do oferty pracy,
  • zwróć uwagę na szerokość lub wąskość profilu pracy,
  • korzystaj z narzędzia CV,
  • aktywnie szukaj na portalach społecznościowych (np. PolishTalents).

Oprócz tradycyjnych portalów pracy warto zerknąć również do firm oraz konkretnych branż i szukać pracy w internecie. Każda okazja jest dobra, żeby wyeksponować swoje doświadczenie oraz skutecznie poszukiwać nowych zleceń z zakresu content writing, tworzenia projektów graficznych, czy też programistycznych. Warto również używać postać wizualną: portfolio pracy i umieszczać je na stronie internetowej lub platformach takich jak LinkedIn, czy Facebook.

Śledzenie ofert pracy w internecie to akt ciągły – może być trudny i czasochłonny, ale przez to też bardzo skuteczny. Przestrzegaj reguł i zasad z powyższego artykułu, dzięki którym uzyskasz lepsze rezultaty podczas twoich poszukiwań pracy w internecie. Powodzenia!

Powrót do góry
facebook